Seçimler yaklaşırken ses getiren iddia: Gazeteci Hulki Cevizoğlu, AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu

14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi siyasi arenadaki hareketlilik hiç olmadığı kadar yükseldi.

Birçok ünlü isim farklı partilerden milletvekili aday adaylığı için müracaatta bulunurken, bu isimlere duayen gazeteci Hulki Cevizoğlu da eklendi.

AK PARTİ’DEN ADAYLIK BAŞVURUSU YAPTIĞI İDDİASI

Cevizoğlu’nun AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğuna yönelik sav bugün Ankara kulislerini olduğu kadar toplumsal medyayı da hareketlendirdi. Çok sayıda kullanıcı Hulki Cevizoğlu’nun adaylığına ait yorumlarda bulundu.

Gazeteci Hulki Cevizoğlu.

HULKİ CEVİZOĞLU KİMDİR?

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, Mayıs 1958 tarihinde Giresun’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi Kısmı’nı 1980 yılında bitirdi.

“CEVİZ KABUĞU” İSİMLİ PROGRAMLA ÖZDEŞLEŞTİ

Mezuniyetinin akabinde İşletme kolunda yüksek lisans yapan Cevizoğlu, Din İdeolojisi ve Astronomi kolunda da doktoraya başladı. Gazeteciliğe 1981 yılında başlayan Hulki Cevizoğlu, çeşitli medya kuruluşlarında çalıştı. Cevizoğlu, televizyonda sunduğu “Ceviz Kabuğu” programı ile özdeşleşmiştir. 1989 yılında Canan Cevizoğlu ile evlenen Hulki Cevizoğlu bir çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir