MSB acı haberi duyurdu: 2 askerimiz şehit oldu

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde 05 Kasım 2022 tarihinde, BTÖ mensuplarınca evvelce döşenen El Üretimi Patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan 2 kahraman silah arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Lakin Piyade Uzman Çavuş Halil Yıldız yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve ıstıraba boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı çalışanımıza de acil şifalar dileriz” denildi.

HASTANEDE ŞEHİT DÜŞTÜ

MSB yaptığı açıklamada, “Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde 05 Kasım 2022 tarihinde, BTÖ mensuplarınca evvelce döşenen El Üretimi Patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanarak hastanede tedavisine devam edilen kahraman silah arkadaşımız P. Kelam. Er Fırat GÜNER yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştur.” tabirlerini kullandı

BAKAN AKAR’DAN TAZİYE MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar şehit Piyade Uzman Çavuş Halil Yıldız için taziye iletisi yayımladı. Akar, “Kahraman silah arkadaşımız, 5 Kasım 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” dedi.

Konya’ya şehit ateşi düştü

Piyade Uzman Çavuş Halil Yıldız’ın (24) acı haberi, memleketi Konya’nın Ereğli ilçesindeki ailesine ulaştı. Şehit Halil Yıldız’ın yaklaşık 2 ay evvel Kübra Işık Yıldız ile dünya meskenine girdiği öğrenildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürüttüğü Pençe- Şimşek Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü tarafından evvelden döşenen el imali patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan Piyade Uzman Çavuş Halil Yıldız, kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Acı haber memleketi Konya’nın Ereğli ilçesinde yaşayan eşi Kübra Işık Yıldız’a, askeri yetkililer tarafından verildi. Yetkililer, daha sonra da babası Duran Yıldız’ın meskenine giderek acı haberi verdi. 3 kız kardeşi olan şehit Yıldız’ın annesi Meryem Akyol’un da Ankara’da yaşadığı öğrenildi. Şehit Yıldız’ın cenazesinin yarın Ereğli’de defnedilmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir