Kılıçdaroğlu’nun lehine yarıştan çekilmesi isteniyordu! Muharrem İnce yarın YSK’ya adaylık başvurusu yapacak

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesi çağrıları yapılan Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığı için yarın Yüksek Seçim Heyetine (YSK) müracaat yapacağını belirtti. İnce, partisinin genel merkezi önünde toplanan gençlere yaptığı konuşmada, Türkiye‘ye yeni bir seçenek sunacaklarını söyledi.

“ÇARŞAMBA GÜNÜ İŞİ BİTİRECEĞİZ”

Son vakitlerde kendisine yönelik olumsuz kampanya yürütüldüğüne dikkati çeken İnce, şunları kaydetti: “Yarın YSK’ya gidip adaylık için dilekçemi vereceğim. Yarın son gün. Ancak çarşamba bir iş başlıyor, 100 bin imza. Çarşambadan pazartesiye kadar biz ne yapacağız? Çarşamba günü bir günde işi bitireceğiz.

“İLÇE SEÇİM KURULU ÖNÜNDE KUYRUK OLUŞTURACAKSINIZ”

Sizden ne istiyorum? Çarşamba günü kardeşiniz, anneniz, babanız, sevgiliniz, arkadaşınız, babaanneniz, anneanneniz, dedeniz, komşunuz kim varsa, ilçe seçim heyetine gidip imza verdiriyorsunuz. Haydi göreyim sizi, çarşamba gününden itibaren ilçe seçim kurulu başkanlıkları önünde kuyruk oluşturacaksınız.”

“TÜRKİYE’DE BİR İHTİLAL YAPACAĞIZ”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un seçimlerdeki muvaffakiyetini hatırlatan İnce, “Fransa’da Macron nasıl her iki bloku yırtıp attıysa, biz de Türkiye‘de bir ihtilal yapacağız.” dedi.

“BENİ DEĞİL MİLYONLARI İKNA EDİN”

Öte yandan Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu’nun lehine adaylıktan çekilmesi tarafındaki davetlere, “Beni değil, edebiliyorsanız evvel benim aday olmamı isteyen insanlarımızı ikna edin. Partimize yalnızca son 1 haftada üyelik başvurusu yapan 80.000 genci ikna edin. Bu işi başaracağımızdan kuşkusu olmayan milyonları ikna edin. Siyasetçi, seçmenin vekilidir; ben onların sesiyim.” kelamlarıyla karşılık vermişti.

“GEREKTİĞİ ANDA GEREĞİNİ YAPARIM”

Bir başka açıklamasında Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilebileceğini söyleyen İnce, “İkinci cinse ben ve Kemal Bey çıkarsak hakikaten çok eğlenceli olur. Ben çelebi adamım. Kadir değer bilen adamım. Bu memleketi herkesten çok seven adamım. Kimse merak etmesin, gerektiği anda gereğini yaparım. Durumu değerlendiriyorum. Kendi adıma değil, Türkiye ismine. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim. Kemal Bey lehine çekilirim” demişti.

Kaynak: AA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir