İspanya’daki otobüs kazasında ölü sayısı artıyor

İspanyol basınında yer alan haberlere nazaran, geçen cumartesi Lugo ve Vigo kentleri ortasında sefer yapan otobüsün Lerez Irmağına düşmesinin akabinde kayıp bir şahsa yönelik ihbar üzerine arama çalışmaları bu sabah yine başlatıldı.

MEYYİT SAYISI ARTTI

Çalışmalar sonucunda 50 yaşlarında bir bayanın cesedine ulaşıldı. Böylelikle kazada ölenlerin toplam sayısı 7’ye yükseldi.

Basında kazanın bilançosuyla ilgili çıkan birinci haberlerde, 6 meyyit ve otobüs sürücüsü ve bir yolcu olmak üzere 2 yaralı olduğu belirtilmesine rağmen, kazada kurtulan yolcunun oğlunun, annesinin bir öteki bayan yolcuyla seyahat ettiğine dair bildirimde bulunduğu ve bunun üzerine arama çalışmalarının bu sabah havadan ve karadan tekrar başlatıldığı aktarıldı.

Diğer yandan, kazaya ait güvenlik güçlerinin soruşturması devam ederken, olayın nedeni şimdi açıklığa kavuşmadı. Kazanın yaşandığı sırada bölgede kuvvetli sağanak olduğu belirtildi.

ALKOL VE UYUŞTURUCU TESTİ YAPILDI

Kazaya dair isimli ve güvenlik makamlarının soruşturması devam ederken, otobüs sürücüsüne yapılan alkol ve uyuşturucu testlerinin sonuçlarının da negatif çıktığı bildirildi.

Öte yandan, otobüsün enkazının ırmak yatağından kaldırılması için ırmağın debisinin düşmesinin beklendiği belirtildi.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez de kazada yakınlarını kaybedenlere başsağlığı diledi. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir