Erdoğan: Savunma sanayiine ağırlık verdik… Uçak geminin bir üst segmenti geliyor

ADANA (İGFA) – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adana İstasyon Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu.

“DIŞ SİYASETTE ETKİNLİĞİMİZ ARTTI”

Dış siyasette artan prestijimizin gerisinde güçlü bir savunma sanayiinin olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Savunma sanayiinde dışa bağımlılığımız azaldıkça dış siyasette etkinliğimiz artmıştır. Misyona geldiğimizde yüzde 80 oranında diğerlerine muhtaç durumdaydık. Dış siyasette, Avrupa’dan ‘aferin’ almaya çalışan değil, dik ve dirayetli duruşuyla tüm dünyada takdir toplayan bir ülke konumundayız” dedi.

Yıllar evvel başlattığımız projeler bugün hepimizin iftihar problemi olan uçaklara, tanklara, gemilere, füzelere dönüştüğünü söz eden Erdoğan, “Türkiye, savunma sanayi alanında adeta bir destan yazıyor. Bugün 34 farklı ülkenin semalarını Türk İHA ve SİHA’ları koruyor. İHA ve SİHA’lar ile dünyada birinci 3 ülkeden biriyiz. Güçlü savunma sanayii ile dünyada kelam sahibi olduk. Geçtiğimiz günlerde KAAN birinci uçuşunu muvaffakiyetle gerçekleştirdi. KAAN ile 5. kuşak uçak üretebilen dünyadaki 4 ülkeden biri olduk. Tüm dünya KAAN’ı konuşuyor. Bizdeki mankurtlaştırılmış zihinler KAAN’a bakınca kalorifer peteği, süpürge sapı görüyor. Fakat Asya’dan Afrika’ya yüz milyonlar, güçlenen Türkiye görüyor” diye konuştu.

“UÇAK GEMİMİZİN BİR ÜST SEGMENTİNİ YAPACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki yıllarda daha çağdaşını, daha güçlüsünü ve ilerisini yapacaklarını belirterek, “Uçak gemimizin bir üst segmentini yapacağız, Deniz Kuvvetlerimiz var gücüyle çalışıyor. Türkiye’nin muvaffakiyetleri bizim azmimizi artırırken dost ülkelere örnek oluyor. Türkiye’yi her alanda güçlendirmeye, kalkındırmaya devam edceeğiz. Ülkemizi amaçlarına ulaştıracağız” dedi.

Konuşmasında muhalefete de yüklenen Erdoğan, muhalefet birbirleriyle uğraşmaktan, parti için arbedelerden fırsat bulamadıkları için öbür bir hususla ilgilenemediklerini söyledi.

Şaibeli pazarlıklarla seçim kazanma peşinde koştuklarını söz eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendi seçmenleri başta olmak üzere milleti tıpış tıpış sandığa gidip oy verecek bir cendereye sıkıştırmak isteyenlere milletimiz dersini verecek ben inanıyorum. Biz Türkiye Yüzyılı diyoruz onlar birbirlerinin kuyusunu kazıyor. Adana kendi iradesini çantada keklik kabul edenlere yol vermez. CHP idaresi bu ülkenin muhalefet gücünü sömürüp işe yaramaz hale getirmektedir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir