El Clasico’da Türkiye’de yaşanan afet için dayanışma çağrısı yapıldı

Tüm dünyadaki futbolseverlerin ilgiyle takip ettiği El Clasico olarak isimlendirilen Barcelona- Real Madrid maçında Türkiye‘de yaşanan afet için dayanışma daveti yapıldı. Camp Nou’daki skorboard ve saha içi panolarında, Trendyol’un yurtdışından dayanak yapılmasına imkan sağlayan earthquake.trendyol.com uygulaması aracılığı ile afet bölgesine takviye verilebileceği iletileri yer aldı.

Dünyanın en çok izlenen spor müsabakalarından olan ve El Clasico olarak isimlendirilen Barcelona – Real Madrid maçında Türkiye‘de yaşanan afet için dayanışma daveti yapıldı. Camp Nou’daki skorboard ve saha içi panolarında, Türkiye dışından afet bölgesine bağış yapmak isteyenler için Trendyol tarafından hayata geçirilen earthquake.trendyol.com uygulaması aracılığı ile afet bölgesine dayanak verilebileceği bildirileri yer aldı. Dünyanın dört bir yanından 500 milyondan fazla futbolseverin takip ettiği, 95 bin taraftarın ise statta izlediği maçta yapılan anonslar ve görüntü gösterimleri ile de afet bölgesine dayanak istendi. Maç sırasında toplumsal medya hesabından da paylaşım yapan Barcelona Futbol Kulübü, skorboarddan yapılan takviye daveti ile birlikte earthquake.trendyol.com linkini paylaştı.

Barcelona futbol grubunun yanı sıra kulübün vakfı olan Barça Foundation toplumsal medya hesaplarından, bayan futbol grubu ve basketbol grupları da geçtiğimiz hafta oynanan maçları sırasında saha içi panolardan ve toplumsal medya hesaplarından earthquake.trendyol.com kanalıyla taraftarlarını Türkiye ile dayanışmaya davet etti.

Yurt dışından afet bölgesine dayanak vermek isteyenler için Trendyol tarafından hayata geçirilen uygulamayı şimdiye kadar 1 milyondan fazla kişi ziyaret etti. 70’den fazla ülkeden kullanıcı da uygulama aracılığıyla hem yardım gereci hem de dijital kartlarla maddi dayanaklarını ulaştırdılar. Barcelona Kulübü ve Barça Foundation’ın yanı sıra, NBA kadrolarından Brooklyn Nets, ünlü Amerikalı ekonomist Nouriel Roubini, Leonie Hanne üzere bir çok dünyaca ünlü isim de toplumsal medya hesaplarından uygulamayı paylaşarak afet bölgesine dayanak daveti yapmışlardı. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir