Deprem ve Sel Felaketlerini Kadın Haklarına Bağlayan İlahiyatçı İhsan Şenocak Tepkilerin Odağında!

Deprem bölgesinde yaşanan sel felaketiyle hayatını kaybeden insanlarımız oldu… Birçok insanımızı etkileyen bu sel felaketini bayan haklarına bağlayan İlahiyatçı İhsan Şenocak, hâliyle reaksiyonların odak noktası hâline geldi!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntılarla binlerce insanımızı kaybettik, milyonlarca insanımız evsiz kaldı.

Deprem değil, kelamda denetlenen o çürük binalar yüzünden binlerce insanımız hayatını kaybetti… Beşerler sevdiklerinin cansız vücudunu o enkazların altında bırakmak zorunda kaldı.

Depremin sebep olduğu yıkım şimdi giderilmemişken, Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıdan etkilenen Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya’da tesirli olan yağış sonrası sel felaketi meydana geldi.

Yaşanan sel felaketinde 14 kişinin hayatını kaybettiği söylenirken, çadır kentlere ilişkin bu fotoğraflar da içimizi yaktı.

Deprem yüzünden meskenlerini ve yakınlarını kaybeden insanlarımız artık de sel felaketinden etkilendi.

Gelgelelim İlahiyatçı ve Müellif İhsan Şenocak doğal afetleri, “kadın cinayetlerini artıran, boşanma oranlarını patlatan, ALLAH TEALA’ya ‘hükümlerin ailede geçmez’ diyen kanun unsurlarına yani bayan haklarına bağlayınca yansıların odak noktası hâline geldi.

Çürük binalardan, altyapı meselelerinden ve tedbirsizlikten hiç kelam etmeyen İhsan Şenocak’ın bu sözleri akıl alır üzere değildi. Yansılar de gecikmedi esasen.

Doğa olayları, gerekli önlemler alınmadığı için felakete yol açıyor. Laf dönüp dolaşıp yeniden bayana, bayan haklarına geliyor. Akıl alır üzere değil.

Öldürülen, şiddet gören ve baskıya uğrayan milyonlarca bayan varken bu kelamlar sahiden kanımızı donduruyor!

?

En düzgünü yorumu size bırakalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir