Büyükşehir’in Kepez kreşi açıldı


Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez ilçesine bağlı Kanal Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Kepez Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi’nde eğitim, oryantasyon süreci ile başladı. 360 öğrenci kapasiteli, 18 derslikli çocuk kreşi ve gündüz bakımevinde öğrenciler ilk gün heyecanı yaşıyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 19 ilçeye kreş sözünü yerine getiriyor. Başkan Muhittin Böcek’in, kadınların çalışma hayatında daha çok yer alması ve ailelerin çocuklarını güvenle bırakabileceği modern kreş projesi bu kez Kepez’de hayata geçti. 4-6 yaş çocukların sesleriyle yankılanan kreşte öğrenciler keyifli zaman geçiriyor.

3 KATLI 360 ÇOCUK KAPASİTELİ

18 derslikli 360 çocuk kapasiteli kreşte 4-6 yaş grubu çocuklara kişisel gelişim ve okul öncesi eğitim verilecek. 18 ayrı sınıfta uzman personel tarafından eğitim alan çocuklar için ayrıca çok amaçlı oyun ve spor alanı da bulunuyor. Çocukların fiziksel ve sosyal gelişimi için profesyoneller tarafından ayrıntılı programların yürütüleceği kreş, çok amaçlı olarak tasarlandı. Üç katlı binada hizmet verecek kreş, çocukların nitelikli eğitim alabileceği ve kaliteli zaman geçireceği bir merkez olarak çocuk sesleriyle dolmaya başladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir