Böylesi ilk oluyor! G.Saray resmi hesabından kulüp doktoru İnce’nin videosu paylaşıldı

Galatasaray Kulüp Tabibi Yener İnce, Sarı-Kırmızılıların toplumsal medya hesabından ulusal futbolcu Abdülkerim Bardakcı’nın sıhhat durumu hakkında bilgilendirmede bulundu.

Abdülkerim’in Ulusal Grup’ta tabiplere baş ağrısı şikayetiyle başvurduğunu ve o süreç içerisinde iki gün üzere müşahede müddeti geçirdiğini söyleyen Yener şu tabirleri kullandı:

“Daha sonrasında Ulusal Kadro sıhhat grubu, oyuncumuzun Ulusal Grup’tan ayrılmasına karar veriyor ve takımdan çıkarıyor. Oyuncumuz bize geldiğinde benzeri bulgular vardı. Baş ağrısı devam ediyordu. Sonra hastanemizde bir gecelik müşahede ve tedavi sonrasında husus ile ilgili uzman nörolog arkadaşlarımız ileri tetkikler yaptılar. Hayati bir tablosunun olmadığını, oynamasında bir sakınca olmadığını anladıktan sonra yalnızca baş ağrısının tedavi edilmesi gerektiğine karar verdik.

“BİZ MÜDAHALEDE BULUNMADIK”

Bu tedavi sürecini tamamladıktan sonra bir gün ekstra takip altında tuttuk, müşahede ettik ve antrenmana çıkmadı. Takip eden günde, dün antrenmana başladı. Rastgele bir badire olmadığını görünce, hocamızın kararıyla da gruba dahil oldu. Şu anda düzgün durumda. Rastgele bir şikayeti yok. Bu nedenle de bizimle bir arada. Ulusal Kadro’yla ilgili süreçlerde bir oyuncunun ulusal gruplara çağrıldıktan sonra, oyuncu oraya teslim olduğu andan itibaren orasının sıhhat grubunun nezaretindedir, oranın insiyatifindedir. Ulusal Grup’ta kalması yahut ayrılması, büsbütün oranın sıhhat takımının vereceği kararla olur. Biz hiçbir müdahalede bulunmadık.

“OYUNCUMUZ ULUSAL KADRO’DAN AYRILMAK İSTEMEDİ”

Oyuncumuz Ulusal Kadro’dan ayrılmak istemedi. Yalnızca Ulusal Kadro’nun sıhhat takımının verdiği kararla oyuncumuz Ulusal Grup’tan ayrıldıktan sonra biz sürece dahil olduk. Bizim yaptığımız tetkiklerde çok önemli bir düşüncenin olmadığına karar verdik. Şu anda bizimle birlikte Azerbaycan’da hazırlık maçı için kamp takımına katıldı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir